SelectaDNA vysokorýchlostný označovací systém

Vysokorýchlostný DNA označovací systém bol nedávno predstavený na výstave SHOT v Las Vegas.

Identifikácia jedinca v dave alebo na diaľku môže byť výzvou pre policajné alebo vojenské zložky, špeciálne pri nepokojoch alebo počas iných problémov s kontrolou davu.

Tento nový a praktický koncept je dostupný vo forme pištole alebo pušky. Umožňuje vojenským alebo policajným zložkám z bezpečnej vzdialenosti (až do 30-40 metrov) vystreliť označovacie náboje so SelectaDNA.

Použitím SelectaDNA vysokorýchlostného systému guľka s jedinečným DNA kódom nepopreteľne označí jedinca, takže môže byť zatknutý a usvedčený v oveľa kratšom čase.

Pri kontakte s cieľom, SelectaDNA guľky zanechávajú stopu s jedinečným DNA kódom, ktorý umožný relevantným autoritám potvrdiť alebo vyvrátiť fakt, že podozriá osoba bola prítomná v konkrétnej situácii, čo môže viesť k zatknutiu a obvineniu.

SelectaDNA vysokorýchlostný systém je vo dvoch formách - pištol a puška. Oba systémy ponúkajú podobný dostrel a presnosť. Rozdielom je ich veľkosť, zdroj a kapacita munície.

Pištol má 12g zdroj CO2 umožňujúci až do 20 striel.

SelectaDNA náboje sú dodávané v balení po 14 ks. Všetky náboje v balení majú ten istý DNA kód. Náboje môžu byť použité do pištole aj do pušky.

Ďalšie Informácie o uvedení tohto produktu vo svete:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2268038/DNA-gun-invisibly-tag-criminals-weeks-riot.html

http://www.nbcnews.com/technology/futureoftech/dna-bullets-tag-criminals-later-arrest-1C8103588

http://on.aol.com/video/gun-tags-suspected-criminals-using-paintballs-filled-with-dna-517653863

http://www.theblaze.com/stories/2013/01/25/check-out-the-new-gun-that-allows-cops-to-shoot-and-capture-your-dna/

http://www.stuff.tv/news/life-etc/news-nugget/bad-guy-getting-away-shoot-him-with-this-dna-gunhttp://www.dvice.com/2013-1-25/dna-gun-tags-criminals-uv-light-detectable-evidence

 

Strana 1 z 1


Strana 1 z 1