SelectaDNA Spray

As featured in:

AolNewsabcNEWSTheNewYorkTimesMailOnline

DNA Sprayové ochranné prostriedky - DNA Sprcha

SelectaDNA Spray bol uvedený na trh v roku 2008 a stal sa jedným z najefektívnejších prostriedkov na prevenciu lúpeží a krádeží.

Priestory ochránené SelectaDNA sa okamžite stávajú ťažkými cieľmi. Kriminálnici majú strach z DNA technológie - sú si vedomí faktu, že DNA ich priamo spája s kriminálnym činom, ktorý spáchajú. DNA sprcha sa používa v rozličných predajniach, zlatníctvach, školách, na čerpacích staniciach, bankách a bankomatoch a v rôznych iných prevádzkach kde je záujem a potreba chrániť cenný tovar a majetok.

SelectaDNA Spray covers intruder in DNA Spray  SelectaDNA Spray visible under UV light

DNA Sprchové hlavice

SelectaDNA sprchové hlavice môžu byť upevnené nad viacerými vstupnými bodmi priestorov. Pri aktivácii vylúčia poprašok SelectaDNA roztoku na votrelcov. Roztok obsahuje UV nosič a unikátny DNA kód, ktorý ich nepopreteľne spojí s miestom činu. DNA sprcha môže byť spustená bezpečnostným tlačidlom a/alebo môže byť napojená na existujúci alarmový systém a spustená pri narušení alarmu. Nakoľko faktor strachu medzi kriminálnikmi pred DNA je veľký, je veľmi pravdepodobné, že postriekaní páchatelia opustia miesto činu ešte predtým ako niečo ukradnú.

Vzorky DNA roztoku môžu byť odobraté z pokožky, vlasov alebo oblečenia páchateľa a zaslané na forenznú analýzu na potvrdenie, že páchateľ sa dostal do konkrétneho priestoru.

Stopy UV a DNA ostanú na páchateľovi týždne - priľnuté na vláknach oblečenia a v záhyboch pokožky. Roztok je voľným okom neviditeľný a zdraviu neškodný. Polícia UV svetlom vyhľadá stopy SelectaDNA a ak sú prítomné, páchateľ je nepopreteľne spojený s miestom činu a usvedčený zo spáchaného činu.

So sprayovým systémom sú dodané aj výstražné značenia (v slovenčine) a okenné nálepky na odstrašenie potenciálnych páchateľov od lúpeží v daných objektoch.

DNA Spray Sign

Dopyt a bližšie informácie:

info@selectadna.sk

Jaroslav Mikoláš: 0911 443 494

Petra Pivková: 0911 942 899

Brožúry
SelectaDNA Brochure (PDF 1.1MB)
Selecta DNA Spray (PDF 178k)

Novinky a správy
McDonald's Serves Up a Side Order of SelectaDNA
New Zealand Banks On Catching Robbers Blue-Handed
Zero On-Site Burglaries reported At GlaxoSmithKline
More...

Strana 1 z 1:    5 Items


Strana 1 z 1:    5 Items