Často kladené otázky

? Z čoho je produkt zložený?
     Každé balenie obsahuje unikátny syntetický DNA kód v UV roztoku na báze vody a obsahuje stovky mikrobodiek.

? Je selectaDNA bezpečné riešenie, ak áno prečo?
    Áno, je to jediné úplne bezpečné frenzné kódovacie riešenie na trhu. Syntetickú DNA nie je možné analyzovať bez znalosti kľúčových kódov a preto nie je možné, aby bola syntetická DNA skopírovaná treťou osobou. Naviac, zmes je vyrobená zo syntetickej DNA- počet možných kódov je nekonečný.

? Je táto DNA bezpečná?
   Áno, DNA použitá v našich produktoch je netoxická a neškodná voči životnému prostrediu. 

? Prečo SelctaDNA obsahuje UV nosič (svietiace častice)?
   Ak polícia nájde nejaký predmet, môže jednoducho za pomoci UV svietidla skontrolovať, či je predmet označený DNA a následne mikroskopom prečítať jedinečný kód súpravy, príp. zaslať vzorku na analýzu. V databáze následne podľa kódu súpravy zistí majiteľa ukradnutého predmetu. 

?  Aké informácie sú  uvedené na mikro časticiach?
    Mikročastice obsahujú neopakovateľný selectaDNA registračný kód a telefónne číslo do databázy.

? Ako vyzerajú mikrobodky?
    Sú to tenké ploché okrúhle bodky vo veľkosti špendlíkovej hlaičky, ktoré sú voľným okom takmer neviditeľné. Pod mikroskopom je možné prečítať unikátny zákaznícky kód a tel. číslo na databázu.

? Je databáza bezpečná?
   Áno, databáza je navrhnutá podľa najprísnejších kritérií a zabezpečená pred neautorizovaným vstupom. Je sprístupnená len pre vybraných zamestnancov polície a pre správcu, a to 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

? Je vedenie tejto databázy spoplatňované?
   Nie, jediný náklad spojený s ochranou objektu a cenných predmetov je cena zaplatená pri kúpe SelectaDNA forenznej označovacej súpravy.

? Na ako dlho je označený predmet registrovaný?
   Označený predmet je registrovaný na trvalo. V prípade jeho predaja alebo vyradení z používania je toto možné v databáze zmeniť.

Prečo používať nálepky na okná a výstražné tabule?
   Exteriérové výstražné tabule a okenné nálepky pôsobia prevenčne. Upozorňujú potenciálnych zlodejov na to, že predmety ich záujmu v súkromnom dome, úrade alebo firme, sú permanente označené. Permanentne označený majetok je menej zaujímavý pre zlodejov, kedže je v podstate nepredajný a sú si vedomí, že podstupujú pri takejto krádeži oveľa väčšie riziko ako pri neoznačenom majetku.

? Čo sa stane, ak označený predmet darujem alebo predám?
   Túto Informáciu o predanom alebo darovanom predmete prosím uveďte do databázy alebo nás informujte a my vložíme zmenené údaje  za Vás. 
    Informujte Nás prosím o každej zmene
 
? Čo sa stane, ak sa zlodejovi podarí odstrániť všetky mikročastice z ukradnutého predmetu?
  Odstrániť mikročastice je obzvlášť náročné a pravdepodobnosť, že sa to niekomu podarí je malá. Pri označovaní predmetov odporúčame aplikovať emulziu do drážok, rohov, perforácii a textúr, čím sa odstránenie emulzie stane takmer nemožným. V záhyboch vždy ostane stopa zmesi viditeľná pod UV svetlom s obsahom syntetickej DNA. Stačí jej maličká vzorka, ktorá sa predloží k forenznej analýze a týmto spôsobom sa tiež zistí kód, ktorý bol uvedený v mikrobodke.

 Pre zodpovedanie viac otázok nás prosím kontaktujte.